Mammut

Ajaloovõistlus Mammut 2023/24

Teist õppeaastat toimuv üleriigiline ajaloovõistlus Mammut alustab taas.  Käesoleval õppeaastal saavad osaleda 5.–7. klasside õpilased.  Võistlus toimub viies voorus. Lahendamisaeg on 40 minutit.

Ajaloovõistluse_MAMMUT_juhend_2023/24.pdf

Ajaloovõistlus Mammut 2022/23

Käesoleval õppeaastal alustas Tartu Ülikooli teaduskool koos Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsiga läbi viima uut veebipõhist ajaloovõistlust Mammut. Detsembrist aprillini toimus 5.–6. klasside õpilastele veebipõhiselt viis vooru, millest igaüks kestis ühe nädala. Ülesanded pakkusid põnevat nuputamist kokku 2932 huvilisele üle Eesti.

„Mammut sai loodud eesmärgiga suurenda õpilastes huvi ja armastust mineviku ning selle uurimise suhtes, aga ka pakkuda võimalust enese proovile panemiseks, kuna varem ajaloovaldkonnas selline võimalus puudus,“ rääkis ajaloovõistlust koordineerinud Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi aseesimees Indrek Riigor. Õppeaasta vältel võeti Mammuti eri voorudes luubi alla ajaarvamine, ajalooallikad, arheoloogia, arhiivid ja muuseumid ning ajaloo algus.