Austatud EAÜSi liige

Käesoleva aasta suvekool toimub 14.–16. augustil 2019 Läänemaal.

Suvekooli paremaks ettevalmistamiseks palume teatada oma osalusest hiljemalt 12. veebruaril 2019  kell 12.00.  Tasumine toimub arvete alusel (võimalus on tasuda pärast registreerimist, samuti augustis 2019).

Suvekooli osavõtutasu on 115 eurot.

Registreerumine:https://goo.gl/forms/z6GpfmF390dpApDp1

Registreerimise tähtaeg 18.veebruar.2019

Esialgne kava

Kolmapäeval, 14. augustil alustame Läänemaa Ühisgümnaasiumis kell 13.00. Selleks ajaks on lõppenud ka NATO suvekool Roostal.

Suvekooli avamise ja tutvustavate sõnavõttude järel siirdume Haapsalu piiskopilinnusesse, kus avab juulis uksed renoveeritud tegevusmuuseum-külastuskeskus, mis pakub hariva sisuga keskaja kultuuri ning kombestikku tutvustavaid programme erinevatele kooliastmetele. Valge Daam – füüsikaline valguslahendus, kultuurilooline fenomen ja turismibränd.

Majutus ja arutelud vabamas õhkkonnas Roosta puhkekülas. Võimalus nautida merd.

 

Neljapäeval, 15. augustiltutvume  eestirootsi kultuuripärandiga ja külastame järgmisi objekte:  Rooslepa kabel, Dirham, Noarootsi kirik,Lyckholmi muuseum ja Saare mõis, Österbi sadam jne. Keskpäeval loodame jõuda Ants Laikmaa muuseumisse, järgneb tutvumine Haapsalu vaatamisväärsuste ja muuseumitega. Käsitlemist leiab ka suur põgenemine Ilon Wiklandi näitel ja armeenia rahvuskangelase Anna Hedwig Bülli tegevus genotsiidiohvrite päästmisel.

Õhtul kohtume Rannarootsi muuseumis neljapäevamemmedega, naudime head seltskonda ja toitu ning kuulame Hiiu kannelt.

Päeva lõpetab Valge Daami vabaõhuetenduse (peaproovi) nautimine. Seekord lavastub taas esimene, Haapsalu 700. sünnipäevaks Paul Kilgase kirjutatud näidendi uusversioon.

Hilisõhtul majutus Haapsalu Kutsehariduskeskuses.

 

Reedel, 16. augustil arutame seltsi tegemisi, metoodikaalast koostööd, ajaloo-olümpiaadi, kuulame väliskülaliste ettekandeid.

 

Orienteeruv lõpp 13.00

Soovijatel võimalus jääda Haapsallu ja külastada kuulsat Valge Daami käsitöölaata.

Täpne ajakava saadetakse registreerunud osalejatele hiljemalt 16. juunil 2019.