31.11.2016

Rahatarkuse koolitus on mõeldud õpetajatele, et nad tunneksid end rahaasjades kindlamalt ning oleksid rahatarkuse teemaga rohkem kursis. Koolitus keskendub hoiakutele ja igapäevastele praktilistele oskustele rahaga ümberkäimisel.

Rahatarkus ehk finantskirjaoskus on üks osa ka riikliku õppekava läbivast teemast – ettevõtlikkus. Rahatarkus on oskuste, teadmiste, hoiakute ja käitumiste kogum, mis on vajalik rahaasjades arukate otsuste tegemiseks ja oma pere majandusliku heaolu tagamiseks. Uuringud näitavad (PISA 2012), et noortel on selles osas päris head teoreetilised teadmised. Samas ilmneb uuringuist, et reaalelus jääb enesega hästi toimetuleku oskustest siiski vajaka. Sellest tulenevalt on oluline, et rahatarkuse õpetus jõuaks õpetajateni ning nad saaksid seda õpilastele edasi anda.

 

Rahatarkuse koolitust organiseerib rahandusministeerium koostöös Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi ja MTÜ Investeerimisklubiga.

Koolitusest osavõtmiseks on vajalik eelregistreerimine EAÜS-i koduleheküljel SIIN kuni neljapäeva, 17. novembrini.

Koolitusest osavõtutasu on 5 eurot (kaetakse toitlustuskulu), mille palume üle kanda Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi arveldusarvele.

 

RAHATARKUSE KOOLITUS

ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajatele

19.11.2016 Järveküla koolis

Reti tee 20, Peetri, Harjumaa

 

Päevakava:

10.15–10.30 Registreerimine

10.30–11.15 Sissejuhatus. Investeerimise olemus ja baasi loomine (Tõnis-Denis Merkuljev)

11.20–12.05 Minu unistused ja eesmärgid (Marko Oolo)

12.10–12.55 Finantseesmärgi seadmine (Marko Oolo)

Lõuna

13.25–14.10 Eelarvestamine (Tõnis-Denis Merkuljev ja Marko Oolo)

14.15–15.00 Varaklasside tutvustus (Anu Olvik)

15.00–15.30 Koolituse kokkuvõte

 

MTÜ Investeerimisklubi koolitajad on Tõnis-Denis Merkuljev ja Marko Oolo, kes on käima lükanud  200-liikmelise Investeerimisklubi ning tabanud ära selle, mis inimesi motiveerib ja tegutsema paneb. Lisaks koolitamisele korraldab Tõnis-Denis Merkuljev ülemaailmset investeerimiskonverentsi Singapuris ja Marko Oolo töötab Trasferweisis. Anu Olvik töötab rahandusministeeriumis finantskirjaoskuse edendaja ning annab koolitusel ülevaate rahatarkuse õppematerjalidest. Indrek Riigor töötab ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajana ja on rahandusministeeriumi juures EAÜS-i esindaja “Eesti elanike finantskirjaoskuse edendamise programmi” rakenduskomisjonis ning on koolituse üks organiseerijatest.

Rahatarkuse koolitus toimub 19. novembril Järveküla koolis 10.50–15.30. Käesoleval aastal avatud Järveküla kool asub Tallinnale väga lähedal, Rae vallas (aadress on Reti tee 20, Peetri, Harjumaa).

Järveküla kooli saab tulla bussiga, mis väljub Balti jaamast kell 9.50 ja saabub kell 10.15 peatusse „Järveküla kool“ (Liin nr 121 Tallinn-Mõigu-Peetri-Järveküla). Buss teeb linnas veel mitmeid peatusi, endale sobiva peatuse saab valida http://www.peatus.ee/#route_search Pärast koolitust väljub buss number 121 Järveküla kooli peatusest kell 15.50.

Koolitusest osavõtmiseks on vajalik eelregistreerimine EAÜS-i koduleheküljel SIIN kuni neljapäeva, 17. novembrini.

Koolitusest osavõtutasu on 5 eurot (kaetakse toitlustuskulu), mille palume üle kanda Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi arveldusarvele:

Arve saaja: Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts

Arve nr: EE201010220003655015

Selgitus: OSALEJA NIMI, Rahatarkuse koolitus

 

Kohtumiseni Järveküla koolis 19. novembril 2016!

 

Anu Olvik

Rahandusministeerium

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Indrek Riigor

EAÜS

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.